יורטקיפדיה
FAQs - יורט / אוהל מונגולי
הבית יורט מיוצר בהתאמה אישית בהתאם לדרישותיך, נדרש כ 60 יום זמן יצור ואספקה מיום תשלום המקדמה, אולם עם אספקת הבית יורט בביתכם ההקמה היא יום-יומיים.

בית יורט מיוצר במטרה להחזיק 10-15 שנים, שכבות הבד כמו כל חלק במבנה ניתנים לתיקון והחלפה. אנחנו מקימים את המבנה ואתם מקבלים שנתיים אחריות.

חשוב להבין שהבית יורט הוא מוצר אורגני ונושם, בהיותו בנוי משכבות בד ומתוכנן כך שיהיה בעל דרכי אוויר טבעיים וזה ייחודו. הבית יורט עמיד בפני גשמים ורוחות חזקים והתקנה נכונה תמנע כניסה, אם זאת יש לכם האפשרות להתאים ולהסב את המבנה בהתאם לעונות השנה, ע"י שינוי כיסוי חלון הגג.

בית יורט הוא בית לכל דבר ! וניתן לחברו לחברת החשמל.

הבית יורט משמש כמבנה לכל דבר ! ניתן לבנות בו מטבח, שירותים, קירות פנים וגלריה. ניתן להתקין מזגן וקמין לימי החורף.

בית יורט הוא בית לכל דבר ! וניתן בנות בו חדרי מקלחת ושירותים סטנדרטיים ואף יוקרתיים. הכל בהתאם לרצונות והדרישות שלכם.

נהוג להניח את הבית יורט על כל משטח, רק חשוב שיהיה זה משטח יציב ומפולס. שקירות הבית יורט ישבו בו ביציבות ולא ישקעו. נהוג להגביה את הבית יורט על רצפת עץ, אך ניתן להניחו על הרצפה ולהשתמש במגן מכניסת זוחלים ומי גשמים בגובה של 10-20 ס"מ. בד קנבס החיצוני של הבית יורט מוארך בעוד 25 ס"מ וזאת על מנת ליצור את ההגנה הנדרשת למשפחה.

על פי החוק הבית יורט אינו נחשב למבנה קבע, עצם היותו ארעי ואינו מחובר לקרקע מאפשר את ניידותו ושומר על הגדרתו כמבנה ארעי. אולם הוא נופל בשטחים אפורים שבין אוהל לבית או עסק, ותלוי באופן התקנתו ושימושו. במידה ונדרש אישורי בניה להקמת המבנה אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך כחלק מהאחריות שלנו כלפיכם וכלפי הגשמת בית החלומות שלכם!

תוכלו לקבל את הבית יורט עם בד מעכב בעירה לפי ת"י 5093. כמו כן את כל חלקי העץ ניתן למשוך בחומר מעכב בעירה תוצרת ישראל המאושר תקן ויעמוד בדרישות מח' הכבאות המקומית.

השטח של בית יורט הוא בין 14 מ"ר ל-113 מ"ר.

בשילוב יורט גדול עם יורטים נוספים (שמשמשים כחדרים נוספים), או בניית גלריה, אפשר לבנות בית בשטח של 150 מ"ר ויותר.

  • ביטחון עצמאות כלכלית – בית יורט זול בכ- 80% מבניה קונבנציונאלית, כל מה שמשתמע מכך ברור !
  • השקעה בטוחה – בית יורט קיים אלפי שנים והוכיח את עצמו כבית מגורים בטוח, את בית היורט ניתן למכור/ להשכיר בתום השימוש
  • גמישות – אם זאת הגמישות בעיצוב היורט בהתאם לדרישותיכם, הגמישות בשינוי והזזת בית היורט על השטח וכמובן הגמישות המאפשרת לכם להתקדם לא להתחתן עם הבית ועם הבנק ולהמשיך הלאה בחיים. 
  • חופש ביטחון - קבלת ההחלטה אינה כבדה נפשית וכלכלית כמו זו שבבניית בית קבע קונבנציונלי.
  • איכות חיים – בית יורט הוא מוצר נושם וטבעי שיחבר אתכם לקרקע לחיים טובים ובריאים יותר.